Reklama
 • Poniedziałek, 9 listopada 2015 (13:05)

  Małgorzata Nowakowska (44 lata) z Kębłowa, niewielkiej wsi pod Wejherowem, nie wyobraża sobie, aby posłać córkę, 11-letnią Amelię, do szkoły bez zdrowego drugiego śniadania w plecaku.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 listopada 2015 (13:05)

  Wielkie zmiany w szkolnych sklepikach! Ale to w domu kształtują się kulinarne upodobania.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 listopada 2015 (11:05)

  Twoje dziecko już samo wraca ze szkoły do domu i jest w nim do czasu, aż wrócisz z pracy? Ustalcie razem ważne zasady.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 listopada 2015 (10:05)

  Uczniowie na przerwach mieli ich nie jeść, bo są słodkie i niezdrowe. Urzędnicy ulegli jednak apetytom dzieci na słodkości i dla drożdżówek zrobili wyjątek. Bułeczki te zawierają cukry proste, które nie mają żadnych wartości odżywczych, powodują otyłość, choroby krążenia. Z tego powodu, w myśl nowej ustawy zniknęły ze szkolnych sklepików, podobnie jak batony i lizaki. Uczniowie i rodzice zaprotestowali i dopięli swego!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 listopada 2015 (11:05)

  Moja córka poszła w tym roku do pierwszej klasy. Niestety, najbliższa szkoła znajduje się w odległości 4,5 km od naszego domu. Na razie wożę ją na zmianę z innymi rodzicami, w jednym tygodniu ja zawożę swoją córkę i dzieci sąsiadów, a w kolejnych tygodniach na odwrót – oni zapewniają transport. Czy jednak nie należy się nam bezpłatny dowóz dzieci? Czy nie powinna tego finansować gmina? Agnieszka z Wielkopolski.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 listopada 2015 (14:05)

  Warzywo zastąpi czipsa ✣ W czipsach jest wszystko, co powoduje otyłość i prowadzi do chorób (m.in.: cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy): węglowodany proste, spora ilość tłuszczu oraz nadmiar soli. ✣ Surowe warzywa są nie tylko pełne witamin i minerałów. Zmniejszają też ilość zjadanego pokarmu. By je dobrze pogryźć, trzeba się napracować, jedzenie trwa więc dłużej, a uczucie sytości pojawia się po spożyciu mniejszej niż w przypadku innych produktów liczby kalorii.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 listopada 2015 (14:05)

  Twoje dziecko najchętniej odżywiałoby się czipsami i batonikami? Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zmienić jego upodobania.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 28 października 2015 (13:01)

  Codziennie odbieram 11-letnią wnuczkę ze szkoły i opiekuję się nią do powrotu córki z pracy. Ostatnio dziewczynka zaczęła się objadać. Nie żałuję jej jedzenia, ale ona pochłania ogromne ilości. Martwię się, że utyje. Jak pohamować jej apetyt? Edyta (61) ze Słubic.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 27 października 2015 (11:06)

  Gorsze wyniki w nauce mogą mieć związek ze złym oddychaniem przez dziecko podczas snu. Warto skonsultować to z laryngologiem, ponieważ chrapiący w nocy maluch ma w ciągu dnia problemy z koncentracją, zwłaszcza na lekcjach z matematyki i języka obcego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 22 października 2015 (15:05)

  Nasze dzieci narażone są w szkole na przemoc. Wbrew pozorom to nie gimnazjaliści najczęściej są ofiarami kolegów – najbardziej na agresję i wyśmiewanie w szkole narażeni są uczniowie podstwówek (zwłaszcza z klas IV-VI). Aż co szósty z nich był w mniejszym lub większym stopniu dręczony przez kolegów. Wyniki ostatnich analiz Instytutu Badań Eduka cyjnych są zatrważające. Większość uczniów w polskich szkołach przynajmniej od czasu do czasu doświadcza agresywnych zachow

  Czytaj więcej Komentarzy:0