Reklama
 • Wtorek, 6 września 2016 (08:00)

  Nie będzie w niej dzwonka ani klasówek. Będzie za to świadectwo kultury osobistej. Może nawet z paskiem?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 2 września 2016 (13:00)

  Powrót do ośmioletniej podstawówki i czteroletniego liceum. Koniec gimnazjów – takie zmiany już wkrótce czekają uczniów. Minister edukacji zapowiedziała, że reformy wejdą w życie od 2017 r. Co to oznacza dla uczniów? Szkoła powszechna będzie ośmioletnia, a nie jak dotychczas sześcioletnia. Najmłodsze dzieci przez 4 lata będą odbywać edukację wczesnoszkolną z jednym wychowawcą (klasy I-IV). Po niej, w klasach V-VIII, nastąpi nauka z podziałem na przedmioty.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 26 sierpnia 2016 (08:05)

  Wraz z pierwszym dzwonkiem – zmiany, zmiany, zmiany... Część nowości w edukacji jest pewna na 100 procent i będzie obwiązywać już od tego roku szkolnego. Inne – od kolejnego i wtedy szykuje się rewolucja w systemie oświaty!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 23 sierpnia 2016 (08:05)

  Zaburzenia odżywiania dotykają już nawet dziesięcioletnie dzieci! Dlaczego? Powody są różne, ale wiemy, co możesz robić, aby zminimalizować ryzyko, że twoja córka zachoruje na anoreksję czy bulimię.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 18 sierpnia 2016 (13:00)

  8 lat podstawówki i do wyboru: 4 lata liceum, 5 lat technikum lub szkoły branżowej. Tak docelowo ma wyglądać szkolnictwo po zmianach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 2 sierpnia 2016 (13:05)

  – Gdy zaczęłam czatować w internecie, zaczepił mnie nieznajomy mężczyzna – opowiada Marta. – Zaproponował seks, choć napisałam, że mam 13 lat.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 2 sierpnia 2016 (13:05)

  Latem częściej spuszczamy z oczu nasze dzieci i wnuki. Niektórzy dorośli wykorzystują te sytuacje, by zbliżyć się do tych, których kochamy najbardziej, i ich skrzywdzić. Podwórko, plaża, boisko, a nawet internet – to miejsca, gdzie małoletni może być zaczepiony przez nieznajomego. Mało tego, zagrożenie może przyjść z najmniej oczekiwanej strony – od osoby, którą dziecko oraz my doskonale znamy. Podczas letnich miesięcy łatwiej mu wybrać się sam na sam z latoroślą n

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 20 lipca 2016 (13:00)

  Ani ja, ani nauczyciele nie wiemy, kiedy Franek mówi poważnie. Wydawało mi się, że syn w wieku 8 lat powinien wiedzieć, co to jest prawda, a co to takiego kłamstwo. Agnieszka Oławska z Wołomina.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 19 lipca 2016 (13:00)

  Co prawda Ministerstwo Edukacji Narodowej nie będzie już drukować i przekazywać szkołom bezpłatnych podręczników „Nasz elementarz”, ale to nie oznacza, że rodzice będą musieli płacić za książki. Zmiany będą czysto organizacyjne. Szkoły mają wybierać jeden podręcznik spośród trzech rekomendowanych przez ministerstwo. Na zakup książek dostaną państwowe dotacje. Od nowego roku szkolnego z bezpłatnych podręczników będą korzystać uczniowie z I, I

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 11 lipca 2016 (08:00)

  Martynko, pomóż mi i rozłóż sztućce – zawołałam moją 9-letnią córkę. – Za chwilę – odpowiedziała, ale nie pojawiła się w kuchni. Wyjrzałam – stała w przedpokoju z wzrokiem wlepionym w swój komunijny prezent, wymarzony tablet. – Kochanie! Zostaw to! Jak będziesz z nim tak chodzić, to się przewrócisz albo uderzysz w futrynę i będziesz miała wielkiego guza! – z uśmiechem wyjęłam urządzenie z jej ręki. – Ale ja przecież oglądam! – oburzyła się mocno. – Teraz pomagasz mi przed kolacją – powiedz

  Czytaj więcej Komentarzy:0