• Piątek, 9 września 2016 (08:00)

Bezpłatne podręczniki

Program darmowych kompletów podręczników dla szkół podstawowych i gimnazjalnych to duża ulga dla rodziców.

Reforma wprowadzająca darmowe podręczniki dla uczniów jest realizowana etapami. W zeszłym roku otrzymały je dzieci w klasach I, II i IV szkoły podstawowej oraz I klasy gimnazjum.

W tym roku do beneficjentów programu darmowych książek do nauki dołączają także dzieci z klas III i V klas podstawowych oraz II gimnazjum. Co znajduje się w pakiecie? Wszyscy objęci programem otrzymają podręcznik i ćwiczenia oraz podręcznik do nauki jednego języka obcego.

Uczniowie klas I, II, IV szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum otrzymają podręczniki wieloletnie, ale już używane przez poprzednie roczniki (w tym Elementarz Ministerstwa Edukacji Narodowej) oraz nowe ćwiczenia, które będą własnością ucznia.

Rodzice zapłacą tylko za podręczniki do nauki przedmiotów nieobowiązkowych (np. drugiego języka obcego). Natomiast uczniowie klas III i V szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum otrzymają całkowicie nowy komplet podręczników szkolnych za darmo.

Są to książki wieloletnie i będą przekazywane (poza ćwiczeniami) następnym rocznikom. W przyszłym roku szkolnym 2017/2018 dotacja obejmie wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, gdy darmowe podręczniki otrzymają uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Tele Tydzień