• Wtorek, 19 lipca 2016 (13:00)

Darmowe podręczniki nie znikną ze szkół

Co prawda Ministerstwo Edukacji Narodowej nie będzie już drukować i przekazywać szkołom bezpłatnych podręczników „Nasz elementarz”, ale to nie oznacza, że rodzice będą musieli płacić za książki.

Zmiany będą czysto organizacyjne. Szkoły mają wybierać jeden podręcznik spośród trzech rekomendowanych przez ministerstwo. Na zakup książek dostaną państwowe dotacje.

Od nowego roku szkolnego z bezpłatnych podręczników będą korzystać uczniowie z I, II, III, IV i V klasy szkół podstawowych oraz z I i II klasy gimnazjum.

Świat & Ludzie