• Wtorek, 22 listopada 2016 (13:05)

Jak spędzać czas z dzieckiem?

W zabieganym świecie często brakuje nam czasu tylko dla dziecka. Warto wykorzystać zwyczajne codzienne sytuacje, by okazać swoją miłość i troskę. Czasem krótka chwila jest równie cenna jak długie godziny spędzone z dzieckiem.

W życiu twojego syna czy córki wiele się dzieje. Każdy dzień przynosi coś innego. Nowe przygody, zdobyte umiejętności, poznani koledzy. Są chwile radosne, gdy wszystko się udaje, ale też momenty, które wypełnia smutek... Tym wszystkim dziecko chce się z tobą podzielić!

Wspólnie spędzony czas jest doskonałą do tego okazją. Twoja uwaga i zaangażowanie w sprawy dziecka wzmacnia więź między wami i buduje w dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Mały pomocnik

Spróbuj włączyć dziecko w codzienne obowiązki, które możecie wykonywać wspólnie. Nie przejmuj się, że nie wykona czegoś tak dobrze i pefrekcyjnie jak ty. Liczy się to, że będziecie razem! Zamiast więc mówić: „Zajmij się sobą, zanim ja przygotuję kolację”, poproś o nakrycie do stołu, umycie owoców, pokrojenie warzyw. Zamiast włączać dziecku telewizor na czas porządków, zaproponuj, by starło razem z tobą kurze, podlało kwiaty, a potem razem wyjdźcie na spacer z psem.

Podczas tych wszystkich pracowitych chwil będziecie mieć okazję do rozmowy. Możecie opowiedzieć sobie nawzajem, jak minął wam dzień. Stworzy to szansę, by jeszcze lepiej poznać siebie.

Tylko dla dziecka

W codziennym pośpiechu, znajdź chwile tylko dla dziecka. Przytul je, gdy odrabia lekcje, poczytaj mu książkę przed snem, zagrajcie w grę planszową, namalujcie razem jesienny pejzaż. Wybierzcie się na spacer do lasu po kolorowy bukiet liści albo do parku po kasztany, z których później zrobicie ludziki.

Naj