• Poniedziałek, 28 listopada 2016 (14:00)

Jak wybrać ubezpieczenie dla ucznia?

W szkole syna mamy wybrać i opłacić ubezpieczenie dla klasy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Marlena z Buska-Zdroju.

Według danych Centrum Informatycznej Edukacji w roku szkolnym 2014/2015 doszło do 71075 wypadków. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Z tego względu placówki edukacyjne zachęcają rodziców do wykupienia ubezpieczenia.

Przede wszystkim proszę dokładnie zapoznać się z zakresem takiej umowy. Należy zwrócić uwagę na wysokość całkowitej sumy ubezpieczenia oraz zakres ochrony. Trzeba też dokładnie zapoznać się z listą wykluczeń, czyli sytuacji, których zaistnienie może pozbawić dziecko odszkodowania.

Ważna jest także wysokość kwoty, na jaką możecie Państwo liczyć w sytuacji zaistnienia konkretnego wypadku, podawanej jako określony procent od sumy ubezpieczenia.

Biorąc pod uwagę te czynniki, może okazać się, że mimo atrakcyjnej kosztowo oferty, grupowe ubezpieczenie niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci.

Na żywo