Pierwsze święta z dzieckiem – jak się przygotować?

Święta to czas beztroski i radości. Aby faktycznie tak było, musisz się jednak do nich odpowiednio przygotować. Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli po raz pierwszy przy wigilijnym stole ma zasiąść nowy członek rodziny.

Zdjęcie

Pierwsze święta z dzieckiem – jak się przygotować /Mat. Prasowe

Zakupy

Zakupy z maleńkim dzieckiem mogą być nie lada wyzwaniem. Jest to wycieczka wymagająca sporo czasu, podczas którego dziecko może się zmęczyć i zacząć marudzić. Nie każdy też ma możliwość zorganizowania chwilowej opieki nad niemowlęciem na czas wizyty w centrum handlowym.

Jeśli wizja robienia przedświątecznych sprawunków z maluchem jest dla ciebie przerażająca, skorzystaj w tym roku z supermarketu online, na przykład z Auchan, Piotr i Paweł bądź A czy Frisco. Opinie zadowolonych klientów świadczą jednoznacznie na korzyść tej formy zakupów: e-sklepy są godne polecenia, a dostępne w nich produkty są świeże i dobrej jakości.

Przed zdecydowaniem się na konkretnego sprzedawcę, możesz też prześledzić rankingi online. W tym roku zwyciężył supermarket Frisco, opinie o Auchan i Almie były tylko niewiele gorsze, a Tesco oraz Piotr i Paweł także otrzymały przyzwoite oceny. Najlepsze noty za jakość i dostępność asortymentu otrzymało Frisco, opinie o elastyczności sposobów dostawy były korzystne dla Frisco, Piotra i Pawła oraz Tesco.

Świąteczne porządki

Najlepiej na sprzątanie wykorzystać jest te momenty, kiedy dziecko śpi albo jest zajęte zabawą. Kluczowe jest w takim przypadku odpowiednie zaplanowanie całego procesu. Mycie okien lub generalne porządki możesz zrobić nawet na kilka tygodni przed świętami. W ten sposób przed samą wigilią będziesz mogła już tylko przetrzeć kurze i cieszyć się miłym dla oka uporządkowanym wnętrzem.

Gotowanie

Przygotowanie świątecznych potraw może być największym wyzwaniem, dlatego nie obawiaj się w tym szczególnym czasie prosić rodziny i przyjaciół o pomoc. Możesz też wyjątkowo posiłkować się gotowymi potrawami kupionymi w zaufanym punkcie z wyrobami garmażeryjnymi. Nawet, jeśli pierogi z grzybami ten jeden raz nie będą ulepione własnoręcznie, te święta i tak będą w waszej pamięci magiczne dzięki nowemu członkowi rodziny.

Zapraszanie gości

Jeśli nie chcesz zabierać dziecka na wyczerpujące wyprawy, zdecyduj się na wyprawienie przyjęcia w domu. Może się jednak zdarzyć, że zaproszone osoby nie będą znane maluszkowi i wywołają w nim niepokój. W sytuacji, gdy twojemu dziecku ewidentnie nie odpowiadają czułości ze strony cioć i babć, nie obawiaj się zabrać go z rąk nowopoznanej osoby. Przytul malca i staraj się go uspokoić, a nawet na chwilę wyjdź z nim do innego pomieszczenia, aby mogło poczuć się bezpieczne.

Mat. Prasowe
Więcej na temat:święta