• Piątek, 20 września 2013 (12:00)

Sześciolatki do szkoły - nowe przepisy

Od kiedy obowiązek nauki dla 6-latków? Wprowadzanie obowiązku szkolnego dla sześciolatków ma być rozłożone na dwa lata.

Od września 2014 r. do I klasy będą musiały pójść dzieci urodzone od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 r. Natomiast od września 2015 r. do szkoły pójdą dzieci urodzone od 1 lipca do 31 grudnia 2008 roku.

Badania dla I klasy - już we wrześniu wszystkie pierwszaki, także sześciolatki, przejdą tzw. badania przesiewowe w kierunku dysleksji.

Robi się im też tzw. diagnozę pedagogiczną, tj. sprawdza, ja kie mają umiejętności. Słabsze dzieci od razu powinny otrzymać pomoc, np. logopedyczną.

Uwaga! Klasy z sześciolatkami mogą liczyć do 25 uczniów. Kubek mleka Wiele szkół przystępuje od września do programu „Doskonałe mleko” i „Owoce w szkole”.

Wszystkie dzieci klas 1–III otrzymają codziennie bezpłatnie kartonik mleka, świeże owoce i warzywa.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina