• Czwartek, 11 lutego 2016 (15:05)

Zimowe ferie. O czym należy pamiętać?

Przed wyjazdem na zimowisko warto wejść na stronę: bezpiecznyautobus.gov.pl i sprawdzić, czy autokar, którym będzie podróżo- wać dziecko, ma ważne badania techniczne i ube- zpieczenie OC.

Już 18 stycznia uczniowie z pięciu województw rozpoczęli dwutygodniowe ferie. Dzieci z kolejnych rejonów zaczną odpoczynek kolejno 25 stycznia, 1 i 15 lutego, (dokładne terminy ferii można znaleźć m.in. na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: men.gov.pl). Pamiętajmy o kilku zasadach bezpieczeństwa.

Odblaski po zmroku. Warto do kurtki, czapki, butów czy rękawiczek dziecka przyczepić odblaski. Dzięki nimi, idąc poboczem, przechodząc przez jezdnię, pociechy będą lepiej widoczne dla kierowców.

 Zamarznięty akwen to nie ślizgawka. Należy przestrzec pociechę, że nawet w największy mróz zabawy na skutych lodem: rzece, jeziorze, stawie są zabronione.

 Telefon alarmowy. Dobrze, by numer 112 każde dziecko miało wpisany w telefon komórkowy. W razie wypadku z dala od rodziców szybko nadejdzie pomoc.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina